Pielęgnacja pod lupą - Jak wzmocnić i wybielić paznokcie

21:34

Paznokcie poddawane są licznym zabiegom stylizacyjnym - malowanie tradycyjnymi lakierami, żele, tipsy oraz tak modne obecnie hybrydy (pozornie łagodny zabieg). Wszystkie z nich niszczą bądź przebarwiają płytkę paznokcia. Pazurki stają się łamliwe, rozdwajają się, a ich płytka żółknie. 

Moje paznokcie od kiedy pamiętam były dosyć mocne i o pociągłym kształcie, nie miałam problemów z ich zapuszczeniem i formowaniem. 
Wszystko zmieniło się rok temu gdy zaczęłam poddawać je zabiegom stylizacyjnym wykonywanym u kosmetyczki: żele, hybrydy. Efekt zawsze był fajny jednak po ich usuwaniu były w stanie opłakanym.

Obecnie na jakiś czas rezygnuję z wykonywania takich zabiegów, posługiwać się będę jedynie tradycyjną metodą manicure.
Tym razem chcę zapoznać Was z zabiegami, które ja stosuję co jakiś czas już od wielu lat.

Odżywianie i wzmacnianie:

1) Moczenie paznokci w soku z cytryny z dodatkiem oliwy z oliwek. Zabieg taki nie tylko wzmacnia pazurki, ale także korzystnie wpływa na skórki zmiękczając je, co ułatwia ich usuwanie.2) Picie naparu z pokrzywy i moczenie w nim paznokci.

3) Moczenie dłoni w papce z płatków owsianych i  letniej wody.

4) Stosowanie kwasu foliowego - u mnie trwa to już od dwóch miesięcy i zaczynam zauważać ogromną poprawę. Paznokcie odrastają całkowicie zregenerowane.

5) Stosowanie odżywki do paznokci Eveline 8w1 z zachowaniem ostrożności jeżeli chodzi o skórki (mocno je wysusza).


Wybielanie płytki paznokcia i zapobieganie jej żółknięciu:

1) Nacieranie paznokci papką z sody oczyszczonej, soli oraz kilku kropli wody.
Sól i soda w duecie są także skutecznym, ale bardzo inwazyjnym środkiem wybielającym zęby (polecam wyłącznie przed większym wyjściem).

2) Zawsze pod lakier o intensywnym kolorze należy nakładać lakier bazowy (Base Coat). U mnie często jego rolę pełni odżywka Eveline 8w1.

Żadnych z tych sposobów nie stosuje równocześnie bądź cyklicznie, rozkładam je w zależności od potrzeb i stanu moich pazurków.

Jak u was przebiega regeneracja paznokci?
Jakie produkty polecacie? Chętnie zerknę do kogoś z Was.

You Might Also Like

1 komentarze

Subscribe