Żele pod prysznic dla delikatnej skóry / Solverx

14:44

Powrót pielęgnacyjny obejmuje również dbałość o skórę, gdzie jedną z ról odgrywać będą produkty pod prysznic Solverx, których cechą charakterystyczną jest delikatność oraz obecność naturalnych składników.

Poza dokładnym oczyszczaniem ciała ich zadaniem jest również łagodzenie podrażnień oraz nawilżanie skóry za sprawą zawartości naturalnych olei, ekstraktów oraz kwasu laktobionowego.
Moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne i tak też pozostało do dziś, a mijają już dwa miesiące od rozpoczęcia stosowania.Produkty przedstawione w niniejszym poście posiadają wygodne opakowania z pompką, dzięki którym wydobywa się z nich odpowiednia, pożądana ilość żelu.

Pojemność to 500 ml, a cena waha się w okolicach 70 zł.

Żele pod prysznic Solverx występują w kilku wariantach i wersjach zapachowych - dla kobiet, dla mężczyzn oraz ten do skóry atopowej, który nazwałabym takim nieco uniseks, gdyż moim zdaniem mogą go stosować zarówno panie jak i panowie, jego zapach jest bardzo neutralny.

Opisywane produkty pod prysznic posiadają dosyć gęstą konsystencję emulsji, dzięki temu już niewielka ilość pozwala na wmasowanie w całe ciało.

Obawiałam się, że przy tego typu specyfikach, które zastrzegają sobie delikatność efekt mycia i uczucie czystości będą niezadowalające, niemniej jednak dzięki lekkiemu spienianiu się tych kosmetyków, a zarazem przyjemnemu zapachowi otrzymuję zawsze odpowiednie oczyszczenie skóry, uczucie świeżości bez podrażnień.
Jestem posiadaczką skóry suchej, skłonnej do zaczerwienień, pękających naczyń krwionośnych, od zawsze borykam się z silnym ściągnięciem skóry po prysznicu. W przypadku użycia zarówno wariantu emulsji do skóry atopowej jak i do tej delikatnej moja skóra jest złagodzona, napięcie wysychającej skóry po kąpieli jest znacznie mniej odczuwalne niż w przypadku do tej pory stosowanych płynów i żeli.


Po użyciu i spłukaniu na skórze pozostaje taka bardzo delikatna powłoczka, która nadaje gładkość (myślę, że to za sprawą olejków), w żadnym wypadku nie obciąża, nie klei się i nie pozostawia uczucia oblepienia skóry.

Zazwyczaj po kąpieli biegłam od razu wsmarować cokolwiek w ciało, aby pozbyć się efektu ciągnięcia i szczypania skóry, po zastosowaniu opisywanych produktów już tak nie jest. Nie muszę niezwłocznie stosować nawilżaczy, gdyż skóra mą tę wyżej wspomnianą minimalną 'warstewkę' ochronną.

Kiedyś używałam takiego kremu/żelu pod prysznic znanej marki, jednak po użyciu nie czułam się czysta, nie odczuwałam tej świeżości jak w przypadku Solverx, tylko efekt jakbym wysmarowała się balsamem i polała go wodą bez efektu mycia ;-).

Można powiedzieć więc, że produkty Solverx łączą w sobie zarówno delikatność jak i skuteczność.Z czystym sumieniem polecam Emulsje pod prysznic Solverx do codziennego zastosowania, są one dobrym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą skłonną do przesuszeń skórą.

You Might Also Like

3 komentarze

Subscribe