Nieinwazyjna redukcja zmarszczek mimicznych / Peel Mission

16:25

Dziś chcę przedstawić Wam kosmetyki pielęgnacyjne, które towarzyszą mi już od dwóch miesięcy i bardzo sobie je cenię jeżeli chodzi o dbałość o moją cerę. Przyglądam się im uważnie już od długiego czasu i myślę, że po takim czasie mogę wyrazić swoją rzetelną opinię jeżeli chodzi o B-LIKE Tonic oraz B-LIKE Cream utrzymujące w ostatnim okresie moją cerę w bardzo fajnym stanie.


Zadaniem przedstawianych w niniejszym poście kosmetyków jest niwelowanie zmarszczek mimicznych oraz pielęgnacja skóry twarzy i szyi.
Zawarty w nich kwas gamma-aminomasłowy odpowiada za hamowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych, natomiast kompleks składników zawierający peptyd biomimetyczny pozwala na blokowanie uwalniania neuroprzekaźników acetylocholiny.

Wszystko to oznacza, iż zastosowanie zarówno toniku jak i kremu rozluźnia mięśnie twarzy odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek mimicznych, pozwala na odprężenie twarzy.

Produkty poza składnikami aktywnymi bezpośrednio eliminującymi widoczność zmarszczek mimicznych zawierają w sobie także skuteczne składniki antyoksydacyjne, pobudzające syntezę kolagenu a także niezbędne w utrzymaniu zdrowej, nawilżonej oraz promiennej cery takie jak Tripeptyde-10 oraz Tripeptyde-1.


Zastosowanie toniku oraz kremu powinno odbywać się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) i tak też robiłam stosując się do zaleceń.


Tonik B-LIKE Peel Mission zamknięty jest w plastikowej, wygodnej buteleczce otwieranej na 'klik'. Niewielki otwór pozwala odpowiednio dozować płynny kosmetyk, bez zbędnego jego nadużywania, co sprzyja jego wydajności.

Pierwszym krokiem w mojej wieczornej jak i porannej pielęgnacji stało się użycie toniku, który posiada bardzo przyjemny, orzeźwiający, cytrusowy zapach, w żadnym wypadku nie jest drażniący (choć jestem wrażliwa na zapachy). Po użyciu skóra staje się sprężysta i delikatnie napięta, jednak bez nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Użycie toniku zawsze pozostawia moją skórę odświeżoną.

Pojemność: 200 ml
Cena: ok 100 złDrugi krok pielęgnacji mojej wrażliwej, skłonnej do przesuszeń cery jest Krem wygładzający zmarszczki mimiczne B-LIKE Cream Peel Mission. Podobnie jak tonik posiada miły, cytrusowy zapach, jego konsystencja jest gęsta i treściwa. wystarczy niewielka ilość by użyć go w miejscach najbardziej widocznych zmarszczek mimicznych takich jak czoło, okolice ust i nosa. 

Generalnie krem tak mocno posłużył mojej cerze, że nakładam go na całą twarz, mając na uwadze to aby nie stosować, go zbyt blisko oczu, gdyż może je podrażnić ze względu na zawartość kwasu.
Po użyciu kremu moja cera staje się promienna, widać na niej odżywienie i wygładzenie. Podczas dwumiesięcznej kuracji nie zauważyłam choćby najmniejszych efektów komedogennych, nie zapchał porów. 
Pomimo treściwej konsystencji bardzo przyzwoicie się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy co jest niezaprzeczalnym atutem.
Na mojej 28-letniej cerze nie widać jeszcze zbyt silnych zmarszczek, niemniej jednak te mimiczne już się pojawiają, widać to zwłaszcza wieczorem po całym dniu - po nałożeniu kremu skóra staje się napięta i sprężysta, a drobne zmarszczki jakby się wypełniają.

Krem w swoim składzie poza kwasem oraz peptydami zawiera także cenne ekstrakty oraz proteiny, widzimy w nim także popularny silikon, jednak jest on daleko w składzie więc uważam, ze w kremie głównie działają składniki aktywne,a nie złudna ingerencja składnika pod nazwą Dimethicone.

Pojemność kremu: 50 ml.
Cena: ok 130 zł


Wierzę, że zastosowanie toniku i kremu zawierającymi tak skondensowane w sobie aktywne składniki nie tylko doraźnie poprawia stan mojej skóry, ale także pobudzając syntezę kolagenu pozwolą jej lepiej wyglądać w przyszłości.

Dążąc już powoli ku podsumowaniu chcę napisać, iż jestem bardzo zadowolona z użycia produktów Peel Mission, służą one mojej cerze, a obiecane przez producenta działanie jest widoczne. Samo zastosowanie jest bardzo przyjemne dzięki odświeżającemu zapachowi i wygodnemu sposobowi aplikacji. Produkty są godne polecenia.

You Might Also Like

2 komentarze

Subscribe