Walka o zdrowe mocne zęby / Acidolac Dentifix

12:51

Dzień dobry kochani! Dziś już w przedświątecznym nastroju chciałabym przedstawić Wam produkty, które wymagały ode mnie intensywnych i długotrwałych testów.
Po niemalże półtoramiesięcznym stosowaniu pojawiam się i przedstawiam Wam moje odczucia dotyczące zastosowania suplementu diety Acidolac Dentifix.


Na wstępie chciałabym zapoznać Was z przeznaczeniem i zasugerowanym przez producenta działaniem produktu.
Acidolac Dentifix są to drażetki do ssania mające na celu utrzymanie w zdrowiu oraz wzmacnianie zębów zarówno u dzieci i dorosłych. Takie przyjemne działanie mają tutaj ksylitol mający na celu pomoc w zachowania odpowiedniego stopnia mineralizacji zębów oraz witamina D, która pomaga we wchłanianiu wapnia i fosforu. Bazą pastylek są odpowiednio przetworzone bakterie kwasu mlekowego.

Produkty charakteryzuje przyjemny smak i zapach, mogą stać się zdrowszą formą zastąpienia typowego cukierka.

W czasie miesięcznego stosowania pastylek bardzo podobał mi się sam fakt posiadania ich w torebce i możliwości sięgnięcia po nie w potrzebie odświeżenia jamy ustnej po posiłku czy też zaspokojenia potrzeby na delikatną słodycz :-). Miło pomyśleć, że taki mały słodycz może służyć wzmocnieniu zębów.


Myślę, że po takie pastylki do ssania warto sięgnąć zamiast zwykłego cukierka przepełnionego cukrem czy też w zamian gumy w celu uzyskania rześkiego oddechu, gdyż produkt występuje w wersji miętowej, która przyjemnie odświeża jamę ustną. Ksylitol zawarty w pastylkach moim zdaniem jest znacznie lepszą alternatywą niż podanie dziecku bądź samemu sobie czystej formy cukru (który jest sprawcą próchnicy), nie tracąc tym samym przyjemnego smaku.
Stosowanie produktów z ksylitolem sprzyja poprawnej mineralizacji zębów co pozwala skuteczniej zapobiegać próchnicy.

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe