Olejki eteryczne i pielęgnacyjne / Optima Plus / Recenzja

14:02

Dziś zapraszam na pachnący post, który po raz kolejny będzie wyrażał moją sympatię do produktów Optima Plus, a dokładnie naturalnych olejków eterycznych, które służą mi w umilaniu jesiennej aury oraz w aromaterapii w celu poprawy nastroju i samopoczucia.Olejków eterycznych używam zazwyczaj bezpośrednio wkraplając je do kominka zapachowego, ogrzewane ciepłem płomienia ulatniają się w pomieszczeniu w subtelny lecz zdecydowanie wyczuwalny sposób.

Olejek eukaliptusowy w pomieszczeniu nadaje efekt świeżości, ułatwia oddychanie i stwarza aurę odpoczynku. Kojarzy mi się on nieco z anyżem, jednak jest znacznie bardziej subtelny i przyjemny.
Olejek sosnowy również określiłabym jako świeży i przyjemny. Jest bardzo naturalny i nie trąci tanimi środkami do utrzymania czystości w toalecie, jak to czasem bywa z sztucznymi zapachami tego typu ;). Palony w kominku w jednym pomieszczeniu w połączeniu z olejkiem pomarańczowym, który otula w innym pokoju tworzy namiastkę świątecznego klimatu - z pewnością będą królowały u mnie w zbliżającym się czasie zimowym.Olejek pomarańczowy jest moim ulubieńcem - przywołuje pozytywne odczucia i wspomnienia, działa na mnie dosyć energetyzująco i pozytywnie. Gdy czuję jego zapach ogrzany płomieniem świecy na mojej twarzy pojawia się skryty uśmiech.

Olejek miętowy jest tym, który najmniej przypadł mi do gustu, gdyż przypomina mi nieco woń kropli, które zażywałam w dzieciństwie w celu łagodzenia bólu żołądka. Jest to wyłącznie moje subiektywne odczucie, sam zapach postrzegany obiektywnie jest bardzo naturalny i przyjemny dla osób w moim otoczeniu.Wiecie już jaką rolę odgrywają w mojej przestrzeni olejki eteryczne, jednak chcę Wam także napisać jak służą mi oleje pielęgnacyjne Optima plus, a mianowicie te migdałowy i arganowy.

Jak uniwersalne są to produkty wie już chyba każdy - pomagają w dbaniu o cerę, włosy i skórę na całym ciele. Olejek migdałowy jest tym, który będzie służył każdemu rodzajowi skóry, nie wykazuje działania komedogennego, a doskonale przyczynia się do nawilżenia i odżywienia.
Olej arganowy, to ten, z którym moja cera jest już zaprzyjaźniona - działa on na nią bardzo dobrze.

W zależności od potrzeb, głównie w wieczornej pielęgnacji aplikuję wybrany olej na wilgotne ciało po kąpieli, nakładam niewielką ilość na twarz wykonując delikatny masaż pobudzający bądź relaksujący albo stosuję na włosy przed ich myciem w postaci zabiegu olejowania - jako posiadaczka suchych kosmyków i mało problemowej skóry głowy tak delikatne, naturalne produkty, które Wam przedstawiam stosuję na całą długość włosów,a  nawet na skalp.

Bardzo fajną alternatywą jest dodanie kropli wybranego naturalnego olejku eterycznego z oferty Optima Plus do jednego z tych olei, znacznie urozmaica to i uprzyjemnia zastosowanie.


Produkty Optima Plus w postaci olejków eterycznych jak i tych służących mi w pielęgnacji silnie przypadły mi do gustu! Wracam do nich w momentach, gdy potrzebuję relaksu bądź porządnego odżywienia w oparciu o naturę. Gama aromatów jest bardzo bogata, a pojemności olejów pielęgnacyjnych duże i w dobrej cenie.

Lubicie aromaterapię w okresie jesienno-zimowym? Takie aromaty sprawiają Wam tyle przyjemności co mi? :)

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe