Extreme Anti-Wrinkle Cream / SENSILIS + konkurs na FP

10:03

Dziś mam do zaprezentowania delikatny dermokosmetyk dedykowany cerom wrażliwym. Łączy on w sobie zarówno łagodność, odżywianie, a także nawilżenie a poprzez to zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Mowa tutaj o Extreme Anti-Wrinkle Crem marki SENSILIS, czyli o kremie do twarzy przeciw zmarszczkom do cery wrażliwej.


W ramach wstępnego zapoznania z kosmetykiem pragnę napisać Wam co nieco o jego składzie, przeznaczeniu, proponowanym sposobie zastosowania oraz sugerowanym działaniu, samym dokładnym analizowaniem właściwości i opisem potencjalnego działania napiszę po wnikliwych testach w kolejnym poście na jego temat.


Skład:
1) Skład kremu oparty jest na wodzie oraz substancji chroniącej przed wpływem promieniowania słonecznego (filtr UV), pełni również funkcję ochronna dla samego kosmetyku, który nie traci swoich wartości pod wpływem wystawiania na światło (jego stężenie nie może być większe niż 10%). Jeżeli on jest już na początku składu to raczej pozostałe składniki występujące dalej w składzie z pewnością nie występują w produkcie w większych ilościach.
2) Kolejny w składzie Sorbitan Stearate jest emulgatorem, który umożliwia łączenie się wody z olejami, pozwala na powstanie emulsji kremowej (jest bezpieczną, przebadaną substancją). Gliceryna pełni w kremie funkcję nawilżające, przenika przez warstwę rogową naskórka dzięki czemu promuje przenikanie innych substancji z kosmetyku w głąb skóry, chroni kosmetyk przed zepsuciem i krystalizacją (humektant)
3) Skwalan jest emolientem tłustym, który tworzy ochronny film na skórze, dzięki niemu woda nie odparowuje ze skóry, zmiękcza i nawilża - jest to pośrednie nawilżanie.
4) Octocrylene to znów filtr chroniący przed promieniowaniem słonecznym (dozwolony jest do stosowania w ograniczonych ilościach do 10%.
5) Dimethicone - lekki, łatwo zmywalny silikon, pełni funkcje wygładzające skórę (emolient suchy niekomedogenny) zapobiega odparowywaniu wody ze skóry poprzez tworzenie filmu.
6) Tocopheryl Acetate jest substancją o właściwościach antyoksydacyjnych, zapobiega działaniu wolnych rodników i poprzez to starzeniu skóry wynikającemu z promieniowania UV, jest to witamina E w formie estru, jest bardziej odporna na utlenianie także dłużej przetrwa w kosmetyku, który wystawiany jest na światło oraz wielokrotnie otwierany. Składnik ten działa głębiej niz tylko na powierzchni skóry, wzmacnia barierę naskórkową dzięki wbudowaniu się w struktury lipidowe błon komórkowych.
7) W składzie widać też trójglicerydy, których czasem moja skóra się boi ze względu na potencjalne działanie komedogenne, jednak w małych stężeniach są przyjazne - zapobiegają utracie wody przez skórę.
8) Dalej w składzie widzimy parabeny, które uznane zostały za dosyć szkodliwe konserwanty, jednak gdy obecne  są blisko końca składu nie należy ich się bardzo obawiać - wiele podkładów także je zawiera, więc u mnie w stosowaniu na dzień TAK, w stosowaniu na noc - NIE.

Składniki aktywne:
- witamina E w postaci estru,
- olejek z kiełków kukurydzy.

Generalnie spoglądając na skład moim okiem lubiącym naturalne składniki aktywne na noc, stwierdzam, że ten kremik idealnie sprawdzi się u mnie jednak na dzień ze względu na zawartość delikatnego silikonu oraz zawartości cennego filtra UV.

Ze względu na to, iż krem dedykowany jest cerom wrażliwym, reagującym alergicznie zawartość w nim naturalnych ekstraktów mogących powodować uczulenia ograniczona jest do minimum, dominują tutaj składniki tworzone, badane i opracowywane laboratoryjnie - głównie delikatne emolienty.

Sugerowane działanie:
Delikatne wygładzenie i nawilżenie skóry wrażliwej. Tworzenie warstwy ochronnej skóry. Niwelowanie działania szkodliwego działania promieni UV. Zapobieganie występowania zmarszczek wywołanych przez wolne rodniki i promieniowanie słoneczne.

Plusem produktu jest właśnie zawartość filtra 15 SPF, który choć w minimalnym stopniu będzie chronił cerę przed promieniowaniem UV, które operuje także zimą.


Planowane zastosowanie:
Kremu przy sprzyjających ku temu warunkach planuję używać na dzień, w zależności od tego jak będzie spisywał się w tej roli zadecyduję czy spróbować go również na noc, aby zdać Wam relacje również z tej części zastosowania.

Moje oczekiwania:
Jeżeli chodzi o moje nadzieje związane z Kremem do twarzy przeciw zmarszczkom do cery wrażliwej Extreme Anti-Wrinkle są one bardzo ściśle określone, od kremu wymagać będę:
- długotrwałego, nieobciążającego nawilżenia na dzień,
- współgrania z makijażem,
- delikatnego odżywienia (nie musi być ekstremalne),
- utrzymania zdrowego wyglądu i jędrności cery.

Z pewnością ciężko będzie mi określić dalekosiężne, przeciwzmarszczkowe działanie kremu, niemniej jednak uważam, że każda forma wspomagania cery, zwłaszcza w tak zaawansowany sposób, przy użyciu delikatnych, specjalistycznych kosmetyków z pewnością opóźnia i minimalizuje powstawanie zmarszczek, które powodowane są głównie przesuszeniem cery.

Dermokosmetyki SENSILIS dostępne są w aptekach oraz na stronie marki online TUTAJ.

Pojemność: 50 ml
Cena: 139 zł


Mając na uwadze, że jest to dermokosmetyk uważam, że jego cena jest stosunkowo korzystna, dotychczas używałam dwóch marek dostępnych w aptekach i ceny ich produktów także oscylowały w granicach 100-150 zł.

Korzystając z okazji pragnę zaprosić Was na konkurs trwający na moim FP, wraz z marką SENSILIS rozdajemy krem pod oczy do cery wrażliwej, który jest hitem w ostatnim czasie - KONKURS (klik).

Używaliście dermokosmetyków SENSILIS? Jaka jest Wasza opinia na ich temat? :)

Pozdrawiam, Strudelka

You Might Also Like

1 komentarze

Subscribe