Kolorówka - Puder Rimmel Stay Matte vs Puder Eveline Anti-Shine / Porównanie

09:27

Witam ciepło :) 
Tym razem zapraszam do zapoznania się z moimi odczuciami względem dwóch pudrów w kamieniu: Eveline Anti Shine Complex oraz Rimmel Stay Matte, których zadaniem jest zmatowienie oraz utrwalenie naszego makijażu.
Tak jak jest wspomniane powyżej oba produkty stają przed zadaniem matowienia naszej cery oraz zapobiegania jej błyszczeniu i takie też mają przeznaczenie dyktowane ich nazwą.

Porównanie odcieni:

Pierwszy od lewej Rimmel (006, Warm Beige) - znacznie jaśniejszy, odpowiedni dla mojej dosyć bladej, zimowej skóry, dostrzegłam w niewielkim stopniu obecność tonów różowych porównując do Eveline..
drugi od lewej Eveline (33, Golden Sand) - ciemniejszy, o tonach bardziej dopasowujących się do śniadej karnacji. Pomimo tego, iż należę do osób o dosyć ciemnej karnacji na chwilę obecną (w miarę blednięcia) staje się dla mnie zbyt ciemny.

Porównanie konsystencji:
Rimmel: bardziej 'sucha' i sypka, przy przeciągnięciu pędzlem nabiera się duża ilość przy czym pozostaje dużo oddzielonego pyłku w opakowaniu.
Eveline: zbita, trudniej nałożyć go na pędzel/puszek.

Nakładanie i wykończenie:
Rimmel: mniejszy poziom stapiania się ze skórą, pozostawia na skórze delikatny, suchy pyłek co zwiększa widoczność makijażu na twarzy (mniej naturalny efekt). Po użyciu aksamitny w dotyku.
Evelina: dobrze stapia się ze skórą/podkładem, pozostawia mniejszą warstwę charakterystycznego 'pyłku' na buzi, aksamitny w dotyku.

Trwałość:
Porównywalna w dwóch produktach, na mojej cerze wraz z podkładem Affinitone 8 godzin bez zarzutów.

Efekty:
Zbliżone, poza tym, iż właśnie Rimmel jest bardziej widoczny na buzi. U mnie brak działania komedogennego i reakcji alergicznych - także na plus.Podsumowując oba pudry prasowane zasługują na uwagę. Nie wymagam od takiego kosmetyku niczego więcej niż tego co zawarte jest w ramach wymienionych wyżej aspektów (utrwalenia i zmniejszenia błysku na ok 8 godz.).
To który z nich wybierzecie zależeć powinno od specyfiki waszej cery pod względem jej odcienia.

Dobrego dnia (bądź wieczoru).
Pozdrawiam, Strudelka :)

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe