Naturalne DIY - Stroik świąteczny (zawieszka na drzwi)

09:18

Jak łatwo zauważyć ;) obecnie wszystkie sklepy przepełnione są niezliczoną ilością ozdób świątecznych, bardzo często można spotkać takie, które z łatwością i niewielkim nakładem finansowym można wykonać w domowym zaciszu. 
Rozumiem, że część z Was z pewnością oponuje za gotowymi produktami, jednak ja proponuję spróbować wykonać je własnoręcznie. Jestem zwolenniczką kreatywnych rozwiązań, nawet wtedy, gdy może nie do końca dorównują oryginałowi :).


Do wykonania stroiku potrzebujemy:
- cienkich gałązek wierzby bądź brzozy (są jednymi z łatwiej dostępnych, najbardziej plastycznych i giętkich),
- suszonych owoców,
- owoców głogu, dzikiej róży bądź każdych innych 'koralików',
- kory, z której można wyciąć kształty i po pomalowaniu uzyskać pożądany efekt,
- żołędzi, szyszek,
- brokatu w sprayu,
- słomek ozdobnych,
- lnianego sznurka,
- wstążki,
- białej farby do wnętrz bądź 'śnieg' w sprayu,
- pistoletu i kleju na gorąco.
Tego co tylko przyjdzie do głowy ;)


Generalnie w wykonaniu takiej ozdoby liczy się na własną pomysłowość i można sięgnąć po surowce jakie tylko przyjdą do głowy i wpiszą się w lubiany przez nas klimat.

Przygotowanie:

I. Drobne gałązki wyginamy w kształt koła i owijamy cyklicznie po kilka, każdą kolejną 'turę' rozpoczynamy w miejscu wcześniejszych zakończeń czubków gałązek, aby całość się trzymała.

II. Całość delikatnie pociągamy pędzlem z farbą do wnętrz bądź spryskujemy 'śniegiem' (opcjonalnie).III. Zgromadzone elementy ozdobne przyklejamy do wykonanych okręgów przy pomocy kleju na gorąco. Ja zrobiłam to tylko w jednym miejscu, gdyż jestem zwolenniczką minimalizmu, jednak można ozdobić znacznie większą jego część według uznania :).
Proste? Proste. :)
A przy tym myślę, że całkiem efektowne.

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe