Sposób na przebarwienia i wypryski - Maseczka z kurkumy

12:44

Latem na mojej twarzy przybywa nieco przebarwień w postaci piegów wywołanych promieniami słonecznymi. Mam wrażenie, że latem potrafią dodać uroku, jednak mimo wszytko marzy mi się cera o równym kolorycie.
Dobrym sposobem na tego typu 'problem' jest maseczka z kurkumy.


Składniki:
- łyżeczka miodu,
- łyżeczka kefiru,
- dwie łyżeczki kurkumy (dostępna na każdym stoisku z przyprawami kuchennymi).

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą do powstania gęstej papki, którą nakładamy na twarz, omijając okolice oczu oraz ust. Trzymamy na twarzy nawet do 30 min.
Miód w maseczce również podbija nawilżenie i działa delikatnie przeciwbakteryjnie.
Ważne jest użycie w maseczce składnika obecnego w kwas mlekowy (jogurt, kefir, zsiadłe mleko), który nada maseczce właściwości nawilżających oraz nieco złagodzi właściwości barwiące.

Właśnie!
UWAGA! Maseczka barwi na żółto, do mieszania i nakładania dobrze jest zastosować szpatułkę drewnianą, do zmywania polecam użyć rękawiczek :) Najsilniej na przebarwienie narażone są paznokcie.
Naturalne składniki aktywne mogą wywoływać reakcje uczuleniowe u osób szczególnie wrażliwych. Wskazane jest wykonywanie prób alergicznych (nakładanie niewielkiej ilości maseczki w niewidocznym miejscu i po czasie sprawdzenie czy nie wystąpiło: zaczerwienienie, swędzenie).

Na twarzy również pozostaje żółtawy odcień, jednak można poradzić sobie z nim poprzez mycie twarzy zwykłym mydłem bądź kilkukrotne użycie żelu do mycia twarzy, w którym obecne są delikatne kwasy (u mnie jest to facelle, z nawilżającym i lekko złuszczającym kwasem mlekowym w składzie).

Maseczka posiada nie tylko właściwości eliminujące przebarwienia na skórze, ale także przeciwbakteryjne, ściągające i przyczyniające się do gojenia stanów zapalnych (wyprysków).
Podsumowując, maseczka:
- zmniejsza widoczność przebarwień,
- nieco nawilża,
- działa przeciwbakteryjnie i ściągająco dzięki czemu przyczynia się do szybszego gojenia wyprysków.
Inny sposób wykorzystania:
Nakładanie takiej maseczki tylko punktowo na zmiany zapalne (wypryski).
Ja stosuje tę maseczkę dosyć sporadycznie, lecz od kilku lat, po okresie letnim. Funduję wówczas cerze kilka 'seansów' z tą maseczką w mniej więcej 1-2 tygodniowych odstępach.


W miarę regularne stosowanie opisywanej maseczki może przyczynić się do poprawy wyglądu i stanu cery ze względu na wspaniałe właściwości kurkumy. :)

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe